top of page
Szukaj

Czy toksyny zatruwają twoje oczy?


Toksyny mogą być przeszkodą leczeniu czy terapii oczu, lub nawet mogą być przyczyną choroby oczu. Toksyny na przykład takie jak neonikotynoidy pochodzące z preparatów owadobójczych używanych w rolnictwie, czy metale ciężkie takie jak aluminium, kadm oraz ołów zatruwają układ nerwowy.


>> Gdzie znajduje się aluminium?


-antyprespiranty, kosmetyki do makijażu

-naczynia kuchenne, puszki, folia aluminiowa

-niektóre leki

-dodatki do żywności E554, E559, E541

-szczepionki


>> Gdzie znajduje się kadm?

-dym tytoniowy

-spaliny uliczne

-smog

-w skażonych produktach żywności spowodowanych fosforowymi nawozami: zboża, ryby, warzywa korzenne, owoce, orzeszki ziemne, ryż


>> Gdzie znajduje się ołów?

-Farby w domach sprzed 1976r.

-rury lutowane ołowiem

-niektóre ceramiczne naczynia

-zanieczyszczenie przemysłowe

-dym papierosowy

-zanieczyszczenie gleby związane z przemysłem, bateriami, akumulatorami


>> Co zatruwa nasz organizm, a zwłaszcza ma zły wpływ na oczy?

-metale ciężkie

-metanol

-niektóre leki

-emocje, w tym stres

-promieniowanie

-alkohol i papierosy, papierosy zawierają olbrzymią ilość toksyn, w tym cyjanek, który jest toksyczny dla nerwu wzrokowego.

-sztuczne wypełniacze, barwniki i konserwanty w jedzeniu

-toksyny w produktach użytku domowego np. Teflon w patelniach, czy aluminium w garnkach

-warzywa, owoce, mięso nieekologiczne


>> Tauryna (która znajduje się w naszym protokole suplementacji) jest aminokwasem, który chroni oczy przed neurotoksynami, zwłaszcza glutaminianem, który może być przyczyną degeneracji komórek zwojowych oraz nerwu wzrokowego - szczególnie ważne w schorzeniach nerwu wzrokowego i jaskrze kąta otwartego. Tauryna pomaga również oczyścić siatkówkę z produktów przemiany materii - bardzo ważna jest w przypadku Zwyrodnienia plamki żółtej postaci suchej gdzie te produkty gromadzą się w postaci druz w siatkówce.


>> Alkohol jest nie tylko cytotoksyczny, ale zmniejsza on również produkcje glutationu w naszym organizmie. Glutation jest to MEGA przeciwutleniacz - stymulator odporności, regeneracji i detoksu. Niedobór glutationu w naszym organizmie powoduje choroby takie jak np. Alzgeimer, Parkinson, depresję, choroby serca czy starzenie i śmierć. Glutation chroni komórki siatkówki przed uszkodzeniem.


>> W przypadku schorzeń oczu jest bardzo ważne aby wykluczyć ekscytotoksyny, które nadmiernie pobudzają komórki nerwowe, przyczyniając się do ich apoptozy - śmierci. Najbardziej szkodliwe ekscytotoksyny to glutaminian (wzmacniać smaku), aspartam (słodzik). Ekscytotoksyny mają również wpływ na powstanie udaru, stwardnienia rozsianego, choroby Alzheimera czy Parkinsona.


>> Gdzie znajduje się glutaminian?

W przetworzonym jedzeniu pod takimi nazwami jak:

-glutaminian sodu

-E621

-MSG

-glutaminian

-ekstrakt z drożdży

-naturalne smaki

-aromat naturalny

-słód jęczmienny

-maltodekstryna


>> Neuropatia nerwu wzrokowego może być spowodowana takimi substancjami jak: obniżonym poziomem witaminy B12 w połączeniu z cyjankiem z dymu papierosowego, metanol, płyn do spryskiwaczy (glikol etylenowy), cyjanek, ołów, tlenek węgla, leki na gruźlicę -Ethambutol oraz Isoniazid, lek na arytmię Amiodaron, Tamoxifen lek na raka piersi, Isotretionin lek na trądzik.


>> Negatywne emocje są również „toksyną”. Emocje wpływają na fizjologię naszego organizmu - chociażby wpływają na zmianę gospodarki hormonalnej. Każda emocja powoduję u nas szereg reakcji biochemicznych, które mają dalsze konsekwencje w naszym organizmie. Każda emocja w nadmiarze jest szkodliwa, nawet radość, nie mówiąc oczywiście o stresie. Według Totalnej Biologi, znalezienie przyczyny emocjonalnej danej choroby może zapoczątkować proces naprawczy i prowadzić do wyleczenia. Choroby oczu mogą być powiązane z emocjami czy traumami które przeżyliśmy. Na przykład Zwyrodnienie plamki żółtej może być powiązanie z emocją straty - coś nam bliskiego niknie nam w oczach. Degeneracja plamki żółtej odpowiada np. pogarszającemu się zdrowiu bliskiej nam osoby. Nasz organizm po prostu woli nie widzieć tej straty. Są oczywiście inne przyczyny powstania tego schorzenia, ale jest to jedna z możliwości.


>> Toksyczne dla nas jest również promieniowanie UV oraz elektromagentyczne. UV bezpośrednio uszkadza naszą plamkę żółtą oraz wpływa na powstawanie zaćmy, dlatego należy chronić oczy okularami przeciwsłonecznymi. Smog elektromagnetyczny spowodowany jest urządzeniami elektrycznymi, telefonami komórkowymi, WIFI, czy antenami.Co możesz zrobić teraz?

Pierwsza rzecz to świadomość tego co jest nam szkodliwe. Niektórych rzeczy nie możemy kontrolować, np. zanieczyszczenia powietrza w naszym rejonie. Co możesz kontrolować? Jakie zmiany możesz wprowadzić już teraz?

-Wodę możesz oczyszczać filtrem węglowym, np. Britax.

-Jedzenie możesz kupować ekologiczne, bio, eko.

-Nie kupować przetworzonego jedzenia, gotować samemu ze świeżych i ekologicznych produktów. Lepiej zjeść mniej zdrowego pokarmu, niż do syta jedzenia przetworzonego o niskiej jakości. Pamiętaj, Hipokrates powiedział "Jesteś tym co jesz."

-Znajdź naturalny antyperspirant bez aluminium/glinu.

-Nie używaj folii aluminiowej, jedzenia i napojów z puszki.

-Zacznij czytać etykiety w sklepie spożywczym - im więcej jest w składzie substancji których nie znasz, tym bardziej jest ono niezdrowe. Unikaj glutaminianu i pamiętaj, że może być ukryty pod różnymi nazwami.

-Przejrzyj skład kosmetyków, które używasz pod kątem aluminium/glinu. Zwłaszcza podkład, masakra, eyeliner oraz cienie do powiek. Pamiętaj, że toksyny wchłaniają się przez skórę omijając obieg wątroby i akumulując się często w większej ilości w tkankach niż ta sama ilość spożyta w jedzeniu i oczyszczona przez wątrobę.

-Modem WIFI umieść w domu w pomieszczeniu gdzie spędzasz najmniej czasu. Nie ładuj telefonu w pobliżu swojego łózka. Spędzaj jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu.

-Jeśli chciałbyś oczyścić ogranizm, zrób to najlepiej pod kątem specjalisty. Istnieją różne preparaty/terapie oczyszczające. Zanim jednak podejmiesz się detoksu, wyklucz toksyny ze swojego życia. Po oczyszczeniu może okazać się, że zniknie chroniczne zmęczenie, ból głowy, depresja czy inne objawy które zatruwały Twoje życie juz od jakiegoś czasu.


Powodzenia

Joanna Bruzda

32 wyświetlenia1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


laperla
laperla
Oct 08, 2022

Korzystałam z kuracji 5 dniowej. Mam AMD postać suchą. Mam lepszą ostrość widzenia, wyraźniejsze kolory. Czytam 3 linijki więcej niż przed kuracją. Chcę terapię powtórzyć.

Like
bottom of page