top of page

O mnie

Jestem neurobiologiem, w 2014 roku ukończyłam 6-letnie studia z dziedziny Neurobiologii na Uniwersytecie Kalifornijskim Davis w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do Polski, pracuję w rodzinnej firmie, która prowadzi salony optyczno-okulistyczne od 1967 roku. Dodatkowo rozwijam swoje zainteresowania w dziedzinie naturalnych terapii. Posiadam wykształcenie z dziedzin akupunktury, fitoterapii, osteopatii oraz hirudoterapii.  Jestem również certyfikowaną terapeutką Nowoczesnej Akupunktury Oczu przez Johna Boela. Na podstawie metod i terapii dostępnych na świecie, stworzyłam swój autorski Program Naturalnych Terapii Oczu. Opracowany przeze mnie program wspomaga zdrowie oczu oraz poprawia widzenie. Stosuje go z dużą skutecznością u osób z degeneracyjnymi schorzeniami oczu, w tym również z genetycznymi oraz nieuleczanymi chorobami. 

IMG_8273.jpg

   Osobiste doświadczenia ostatnich lat skierowały mnie do poszukiwania alternatywnych terapii umożliwiających regenerację oczu. Wszystko rozpoczęło się kilka lat temu, gdy wzrok mojego męża znacznie się pogorszył na skutek odwarstwienia siatkówki. Przeszedł on 7 operacji u najlepszych specjalistów w Polsce. Niestety stracił 95% widzenia w jednym oku. Najlepsi lekarze okuliści w Polsce nie dawali żadnej nadziei na poprawę widzenia. 

   Żadne terapie terapie naturalne których próbowaliśmy nie poprawiły widzenia. Byliśmy u akupunkturzystów, zielarzy, naturoterapeutów, jednak żaden z nich nie znał terapii, która zregenerowała by uszkodzenia siatkówki. Pomocy szukałam w portalach naukowych oraz, wielu książkach i publikacjach za granicą.  W 2020 roku natknęłam się na terapię doktora Damon'a Millera z Kalifornii, USA. Prowadzi on naturalną klinikę oczu oraz jest autorem książki ”Stem Cells Heal Your Eyes”.  W tej publikacji doktor Miller opisuje jak terapia mikro-prądami poprawia widzenie u osób ze schorzeniami siatkówki takimi jak: zwyrodnienie plamki żółtej czy retinopatia cukrzycowa. Procedura składa się również z dodatkowych elementów, które wpływają na regenerację oczu, np. stosowanie suplementów zawierających niezbędne materiały budulcowe do regeneracji wzroku, lub wyciąg z alg morskich zwiększający wydzielanie komórek macierzystych do krwi. 

   Nawiązałam kontakt z Dr. Millerem i zaczęliśmy stosować terapię MicroStim wraz z suplementacją według jego zaleceń. Mąż stopniowo odzyskiwał utracony wzrok. Z 5% widzenia jego wzrok poprawił się do 50%. Jestem świadkiem, a mój mąż żywym dowodem, że siatkówkę można zregenerować i odzyskać część utraconego widzenia.

   W Polsce nikt nie zna i nie stosuje tego typu kuracji. Dlatego na początku 2021 założyłam Naturalne Terapie Oczu. Obecnie prowadzę terapie, które są stosowane w klinikach naturalnego leczenia wzroku w różnych krajach na świecie, a w Polsce były do tej pory niedostępne. Są one nieinwazyjne i nie powodują skutków ubocznych. Metody, które stosujemy traktują człowieka w sposób holistyczny, gdyż oczy są częścią całego organizmu.

   Nawiązałam współpracę z Dr. Millerem w USA oraz z kliniką St Olav Eye Clinic w Norwegii. Dzięki kontaktom z terapeutami za granicą ciągle poszerzam wiedzę. W 2021 roku odbyłam szkolenie w Danii u profesora John Boela z Nowoczesnej Akupunktury Oczu. Współpracuje również Polskim Związkiem Niewidomych. Jestem również współtwórcą międzynarodowego programu terapii degeneracyjnych chorób oczu - Optimal Eye Health Program, który prowadzę wraz ze specjalistami z innych krajów od stycznia 2023 roku. 
 
   Jeśli jesteś zainteresowany terapiami, które w naturalny sposób mogą zatrzymać przebieg choroby oczu lub poprawić Twoje widzenie to zapraszam do kontaktu. 

Pozdrawiam Serdecznie,
Joanna Bruzda
Neurobiolog, Akupunkturzysta, Naturoterapeuta

bottom of page