AMD
Zwyrodnienie plamki żółtej.
Postać sucha i mokra.
Jak terapia mikroprądami może Ci pomóc?
Pierwsze objawy wyrodnienia plamki żółtej (AMD) najczęściej zaczynają być widoczne ok 50-60 roku życia. Jest choroba degeneracyjna, która dotyka obszaru znajdującego się w centrum siatkówki -plamki żółtej. Odpowiada ona za widzenie centralne i jest potrzebna do codziennych czynności takich jak czytanie czy prowadzenie samochodu.
Przyczyną utraty wzroku w chorobie AMD jest obumieranie komórek zarówno fotoreceptorów (które odbierają bodźce wzrokowe), jak i komórek nabłonka barwnikowego oraz choriokapilarów (które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie siatkówki). Zmniejszone ukrwienie, powoduję iż do siatkówki dociera mniej tlenu i składników odżywczych. Co więcej, produkty przemiany materii również nie mogą być prawidłowo odprowadzone. Te produkty przemiany materii odkładają się w małych złogach na siatkówce, zwanych druzami. Jest to sucha postać AMD.
W mokrej postaci AMD oko rekompensuje utratę prawidłowego ukrwienia i małe naczynia włosowate rozszerzają się aby doprowadzić więcej krwi do siatkówki. Z czasem organizm wytwarza nowe, nieprawidłowe naczynia krwionośne w procesie zwanym neowaskularyzacją. Te nowe naczynia krwionośne oraz rozszerzone naczynia włosowate są delikatne i skłonne do krwawienia.
Terapia mikroprądami ma zastosowanie w AMD postaci mokrej oraz suchej. Celem terapii jest polepszenie widzenia oraz zapobieganie dalszemu rozwojowi choroby. Mikroprądy o bardzo niskim, fizjologicznym natężeniu stymulują regenerację tkanek, w tym siatkówki. Przywracają normalne ukrwienie - a wraz z nim - komórki siatkówki są prawidłowo dotlenione, odżywione oraz oczyszczone. z produktów przemiany materii. Dodatkowym mechanizmem mikro-elektrostymulacje jest przyciąganie dorosłych komórek macierzystych
do oka w celu odbudowy powstałych uszkodzeń. Terapia prądami NIE zwiększa przepływu krwi do oka, ale przywraca normalne ukrwienie. Jest to bardzo ważne ponieważ nie zwiększa ryzyka krwawienia, a co więcej - redukuje ryzyko! Terapia jest bezpieczna i nie ma znanych skutków ubocznych. Poczytaj więcej o terapii TUTAJ.